KONST / Litografier / Färglitografi 16349064
nr 1634 9064
Laila Prytz
(f. 1907), Sverige
Figurer. Signerad, numrerad 218/300. Färglitografi, bildmått: 24x26 cm, yttermått inklusive ram: 32x34 cm
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 5 augusti 2024
kl 20:20:45
300 kr
400 kr